Bu Dev Altcoin Tokenini Görücüye Çıkardı: Ralli Kapıda!

Ethereum katman-2 çözümü Polygon’un POL akıllı sözleşmeleri Ethereum main-net’te görücüye çıktı. Analist Jhon Isıge, bu gelişmenin altcoin fiyatında bir patlama yapabileceğini değerlendiriyor.

Hiper üretken bir token geliyor: POL

Polygon Labs, Polygon 2.0 yazılım yükseltmesinin nihai sürümüne giden yol haritasının bir parçası olarak Ethereum main-net’te POL token yükseltmesinin başlatıldığını açıkladı. Bu yeni protokolün arkasındaki fikir, Ethereum’u ölçeklendirmek ve bir “İnternetin Değer Katmanı” inşa etmek için yeni bir çağ başlatmak. Bu bağlamda altcoin Polygon geliştiricileri, şu açıklamayı yaptı:

POL, ZK tabanlı L2 Blockchain’lerden oluşan geniş bir ekosisteme güç sağlayabilecek yeni nesil bir token. Bunu, POL holder’larının birden fazla Blockchain’i doğrulamasına ve bu Blockchain’lerin her birinde birden fazla rol oynamasına olanak tanıyan yerel bir yeniden staking protokolü aracılığıyla yapıyor. Ayrıca, POL’u hiper üretken bir tokena dönüştürüyor.

Polygon POL’ü piyasaya sürdüğünde MATIC’i devre dışı bırakacak. Ayrıca, yeni ekosisteme güç veren yerel token haline gelecek. İnternetin bu Değer Katmanını oluşturmaya yönelik geliştirme çalışmaları aylardır devam ediyor. Bu nedenle, POL Akıllı sözleşmelerinin Ethereum main-net’teki ilk çıkışı, “kapsamlı topluluk istişaresi ve başarılı bir test-net lansmanı” aldığı için küçük bir başarı değil.

Son adımlar: Polygon 2.0 yükseltmesi için hazırlık

POL tokenı main-net’e yerleştirilmiş olmasına rağmen, hemen MATIC’in yerini almayacak. Böyle bir değişim altcoin projesinin yönetiminin onayını gerektiriyor. Ayrıca geliştiricilerin, Polygon 2.0 yükseltmesinin kullanıma geçmesiyle senkronize etmesi lazım.

Polygon Labs’a göre, son yükseltme birkaç adımdan oluşuyor. Bunlar: Polygon Katman 2 Blockchain’i beslemek için yeni bir stake katmanı başlatmak. Polygon proof-of-stake’i zkRollup’a geçirmek. Ayrıca, tüm Katman 2’ler için ZK destekli bir birlikte çalışabilirlik ve paylaşılan likidite protokolü uygulamak.

MATIC rallisi nefes alırken, altcoin fiyatı ne yapacak?

Polygon (MATIC) fiyatı, geçen haftada Ağustos ortasındaki 0,65 dolarlık en yüksek seviyelere yükseldi. Bunun ardından traderların kar rezervasyonu yapmasıyla sallantılı bir zeminde ilerliyor. Bu arada altcoin fiyatı, 0,5 dolarlık destekle desteklenen düşen bir kama modelinden çıktı. MATIC fiyatı, 21 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) (kırmızı) 0,562 dolar ve 100 günlük EMA (mavi) 0,599 dolar ile sağlanan iki önemli seviyenin üzerinde tutunuyor. Boğalar, özellikle 100 günlük EMA’da desteği korursa, yükseliş trendi, 1 doların üzerinde keskin bir hareket için yapılan çağrıların ortasında devam edecek. Göreceli Güç Endeksi (RSI), alıcıların günlük grafikte 70’teki gücü ile üstünlüğe sahip olduğunu ortaya koyuyor.

Başka bir kırılmanın 1 dolarlık boşluğu kapatması bekleniyor. Ancak önce boğaların 0,65 dolardaki satıcı sıkışıklığını ve 200 günlük EMA (mor) olan 0,7 dolardaki sonraki engeli yenmesi gerekiyor. Polygon 2.0 güncellemesi yaklaşırken, önümüzdeki haftalarda duyarlılık artmaya devam edecek. Bunun da POL airdrop’unu izleyen yatırımcılardan MATIC’e olan talebi artırması mümkün. Bunu akılda tuttuğumuzda, altcoin fiyatının 1 doların üzerine çıkacağı tahmini son derece muhafazakâr. Çünkü kazançların tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,92 dolara fırlaması muhtemel.

Makaledeki fiyat tahminleri analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x