ABD’de tartışma konusu: Epstein listesi yayınlanırsa Washington düşer

BD’de çocuklara yönelik cinsel istismar ve fuhuş ağı oluşturma suçlamasıyla yargılanırken 5 yıl önce hapishanede ölen Jeffrey Epstein’ın belgeleri tek tek ortaya çıkıyor. Geçen hafta açıklanan mahkeme belgelerinde ise Donald Trump’ın ismi öne çıkıyor. Bu durum, kasım ayında yapılacak ABD seçimleri için önemli… T24 yazarı Füsun Sarp Nebil, bugünkü köşe yazısında Elon Musk’ın eleştirisine değindi. Nebil, şunları yazdı:

“Tabii ki en çok tartışılan konu, bugüne kadar ortaya çıkmayan sadece kızların suçlamalarıyla Prens Edward gibi birkaç kişiyi duyduğumuz müşteri listesi. Cumartesi günü Elon Musk bu konuda ilginç bir tweet attı ve Epstein’ın hiçbir müşterisinin sorgulanmadığına dikkat çekti.

Bu tweetin altındaki yorumlar bundan daha ilginç. Ana konu Donald Trump olsa da yanı sıra Bill Gates de anılıyor. Ama asıl notlar Julian Assange’a atfedilen sözlerle geliyor: “Epstein’in çocuk tecavüzcüleri listesi, nükleer bomba fırlatma kodlarından daha çok korunuyor” diyen X.com kullanıcısının tweetindeki resimde, Assange’ın “Epstein listesinin tamamı yayınlansa, Washington’un yüzde 98’i düşer” ifadesi var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x