Artık Skype da akıllanıyor!

Dijital dünya, kullanıcılara sürekli olarak yeni deneyimler sunma peşinde. Bu konuda öncü olan Microsoft, Bing Chat adlı akıllı sohbet robotunu kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak için çeşitli ürünlerine entegre ediyor. Bing Chat, yapay zeka teknolojisiyle desteklenen ve kullanıcının yazdığı mesajları farklı tonlarda yeniden yazabilen bir teknolojidir.

Son zamanlarda bu teknoloji, popüler iletişim platformlarından biri olan Skype’a eklendi. Skype Insider 8.104 sürümünde görmeye başladığımız Tone Rewrites özelliği, kullanıcıların yazdığı metni değişik tonlarda yeniden yazabilme olanağı sağlıyor. Örneğin, bir mesajı daha profesyonel ya da daha gündelik bir tonla yeniden yazabilirsiniz. Dahası, alaycı bir dilde yazılmış mesajları bile yeniden düzenleyebilirsiniz.

Artık Skype da akıllanıyor!

Bunun nasıl çalıştığına gelirsek: Kullanıcı bir mesaj yazar ve ardından bu mesajı hangi tonla yeniden yazmak istediğini belirleyen bir menüye erişir. Bu menüde belirtilen tonlara göre Bing Chat, mesajı yeniden düzenler.

Bu düzenlemeler tamamlandığında, kullanıcıya iki seçenek sunulur: yeni metni onaylamak veya eski metne geri dönmek. Eğer sonuçlar tatmin edici değilse, tonu değiştirerek yeniden denemek de mümkündür. Ancak unutulmamalıdır ki bu özellik herkese aynı anda sunulmuyor. Yani eğer hemen erişiminiz yoksa, bir süre bekleyerek tekrar kontrol edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x